Şehit Muhtar Bey Cad. Gayret Apt. No:20/5 Beyoğlu / Taksim

Web Tasarımı

Bireylerin ya da kurumların, kendilerini, firmalarını, ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere tanıtması ve ulaştırması için internet üzerinden oluşturulan sanal sistemlere “web sitesi” adı verilir.

Bu sanal sitelerin, firmaların veya kişilerin hayalindeki tasarıma ve düşünceye uygun bir şekilde tasarlanması işlemlerine “web tasarımı” adı verilmektedir.

Peki Web Tasarımı Neden Bu Kadar Önemli?

Firmaların dünyanın birçok ülkesindeki insanlara ulaşma, ürünlerini tanıtma ve hizmet verme arzusu web sitelerin daha profesyonel olarak tasarlanmasını da beraberinde getirdi. Firmaların pazarlama ayağı ve markaların globalleşmesi için olmazsa olmaz bir parçası olan Profesyonel web tasarımı, uluslararası piyasada firmalar için güçlü bir silah olma özelliğine sahiptir.

İnsanların profesyonel olarak kurgulanmış firma siteleri sayesine markaya karşı güveni artar ve bu web sitesi firma bir için önemli bir yatırım haline gelmiş olur.

İnternet siteniz firmanızın kurumsal kimliğini, hizmet ve ürünlerinizi tam ve eksiksiz olarak yansıtmalıdır.

Web Sitesi Hangi Aşamalardan Oluşur?

  • Öncelikle firma hedefleri net olarak belirlenir.
  • Firma ihtiyaçları, verilerin ve çözüm önerilerinin analizleri yapılarak geliştirilir.
  • Firmaya ait özgün tasarım ve konsept belirlenir.
  • Web siteniz yayınlandıktan sonra arama motorlarında hız testi ve entegrasyonlar yapılmalıdır.
  • Sitenizin özgün bir tasarıma sahip olması ve yine aynı şekilde sitenizde yayınladığınız içeriklerin, ürünlerin özgün olması sizi arama motorlarında rahatlıkla üst sıralara çıkarabilir.
  • Web tasarımının yapılması sadece projenin ilk basamağıdır. Sonrası ise web sitenizin bulunabilirliği, yayılması ve özgün yaşatılmasına kalmıştır. İşte bu aşamalar en az tasarım kadar öneme sahiptir.
  • Açık olmak gerekirse web sitenizi sadece arkadaşlarınızın bilmesi size müşteri kazandırmaz!