Şehit Muhtar Bey Cad. Gayret Apt. No:20/5 Beyoğlu / Taksim

Banner-Slider Tasarımı

Nedir Bu Slider?

Slider, web sitenize reklam amaçlı eklediğiniz fotoğrafların, çeşitli efektlerle geçiş yapmasını sağlayan görsel bir uygulamadır. Slider aynı zamanda kullanıcının geçiş yapan tasarımlardan herhangi birine tıkladığında o tasarıma ait sayfaya kolaylıkla geçiş yapmasını da sağlar. Özellikle fotoğraf için kısıtlı yeri olan web sitelerde kullanılabilecek pratik bir uygulama da denebilir.

Peki Nedir Bu Banner?

Banner, web sitelerinin belirli bölümlerinde ölçekli bir şekilde yer alan, reklam ve tanıtım amaçlı hazırlanan kurumsal iletişim öğesidir.

Dikkat Edin!

Yapmış Olduğunuz Banner ve Sliderlar

İlgi çekici olmalıdır. Tasarımların göze hitap etmesi ve müşterilerin dikkatini çekmesi gerekmektedir.

Görsel hafızaya hitap etmelidir. Tasarımların akılda kalması için fazla yazı içermemelidir. Görsel içerikler fazla olmalı ve ön plana çıkarılmalıdır.

Kısa ve öz olmalıdır. İnsanlar tasarımları gördüğünde o an dikkat kesilir. Vermek istediğiniz mesajın akılda kalmasını istiyorsanız kısa ve öz bir anlatımla o anı yakalayın.

Mesaj net olmalıdır. Fazla yazıdan uzak durulmalıdır çünkü bu durum insanlarda dikkat dağınıklığına sebep olabilir. Doğru görseller ve kısa ifadeler ile insanları harekete geçirin.